Kolejne sukcesy na pruszkowskim torze

Po sobotnim dobrym występie kilku reprezentantów Polski, również w niedzielę gospodarze wypadli bardzo dobrze. W miniony weekend w Pruszkowie odbyły się zawody Grand Prix Polski w kolarstwie torowym.

Pierwszego dnia lepiej poradziły sobie panie. W niedzielę oklaskiwać mogliśmy panów. Polska drużyna męska wygrała sprint. W finale Krzysztof Maksel, Mateusz Lipa i Rafał Sarnecki pokonali Rosjan. 3. miejsce również zajęli Polacy, pokonując w decydującym starciu rywali z Niemiec.

W scratchu juniorów na dystansie 10 km Polacy zajęli całe podium. Wygrał Daniel Staniszewski przed Mariuszem Gąsiorowskim i Patrykiem Solińskim. Polacy byli na podium także w keirinie.

Wśród pań należy wyróżnić Urszulę Łoś. Polka zajęła 2. miejsce w sprincie do lat 23. Na trzecim miejscu w scratchu uplasowała się Małgorzata Wojtyra.

Zawody w Pruszkowie zaliczają się do klasyfikacji generalnej UCI. Na BGŻ Arena wystąpiło ok. 200 zawodników z kilkunastu krajów świata.

Źródło fot.: bgz.pl