Trwa Grand Prix Polski w kolarstwie torowym

W sobotę i niedzielę na pruszkowskim torze kolarskim BGŻ Arena odbywa się Grand Prix Polski. Zawodnicy z kilkunastu krajów walczą o punkty do klasyfikacji UCI.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej reprezentantom Polski powiodło się w wyścigu punktowym. Wśród pań trzy pierwsze miejska zajęły nasze rodzaczki: Karolina Karasiewicz, Małgorzata Wojtyr i Natalia Rutkowska. W keirinie druga była Katarzyna Kirchenstein, która ponadto wspólnie z Urszulą Łos wygrała sprint drużynowy.

Wśród mężczyzn na słowa uznania zasługują Damian Zieliński i Rafał Sarnecki. Obaj dotarli do półfinału sprintu. Obaj przegrali przez co zmierzyli się ze sobą o 3. miejsce. Lepszy okazał się Zieliński.

W sobotę odbyły się po trzy konkurencję w omnium, czyli sześcioboju. W niedzielę ta rywalizacja będzie kontynuowana. Poza tym w wielu konkurencjach będą rywalizować zawodnicy do lat 23. Ciekawie zapowiadają się także sprinty drużynowe elite.

Sesja przedpołudniowa trwa do godz. 14.20. Po południu rywalizacja zostanie wznowiona do godz. 16.00. Zakończenie zawodów planowane jest na godz. 21.25. Wstęp na tor kolarski jest wolny.

Źródło fot.: wikipedia.org

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Efektowne mistrzostwa świata w Pruszkowie Efektowne mistrzostwa świata w Pruszkowie
Gwiazdy sportu przyjadą do Pruszkowa Gwiazdy sportu przyjadą do Pruszkowa
Pruszków świadkiem rekordu Polski? Pruszków świadkiem rekordu Polski?
Kolejne sukcesy na pruszkowskim torze Kolejne sukcesy na pruszkowskim torze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.