Wakacje w WKD nie będą przyjemne

Podczas miesięcy wakacyjnych Warszawska Kolej Dojazdowa przeprowadzi remont jednego z torów. W tym czasie ruch pociągów będzie dużo bardziej skomplikowany. Zostaną też wprowadzone autobusy zastępcze.

Zmiany wejdą w życie 28 czerwca. Od tego dnia będą funkcjonowały dwa połączenia – wahadłowe pomiędzy Warszawą Śródmieście i Opaczą oraz częściowo wahadłowe pomiędzy Opaczą i Grodziskiem.

System ten powoduje, że pociągi będą jeździć rzadziej. Wobec tego zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Warszawą Zachodnią i Komorowem. Autobusy będą jeździć Alejami Jerozolimskimi i w Pruszkowie al. Wojska Polskiego. Zatrzymają się w kilku miejscach. W Komorowie będą skomunikowane z pociągami do lub z Milanówka. Podróżni muszą pamiętać, że w autobusach nie będzie możliwości skasowania biletów.

„Pasażerowie rozpoczynający podróż w autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu” – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Autobusów zastępczych zabraknie w dni świąteczne. Wówczas pociągi z Opaczy będą jeździć do Grodziska, a na linii milanowskiej zostanie wprowadzony pociąg z Podkowy Leśnej Zachodniej.

Powyższe zmiany zostaną wprowadzone ze względu na wyłączenie toru, po którym zwykle jeżdżą pociągi z Warszawy w stronę naszych gmin. WKD przeprowadzi jego modernizację na odcinku pomiędzy Komorowem i Warszawą Śródmieście. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się w naszym NIEZBĘDNIKU

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.