Karta miejska w kolejnym autobusie

Warszawska Karta Miejska ważna w II strefie ZTM upoważnia do przejazdu autobusem PKS z Nadarzyna do Pruszkowa. To dodatkowe ułatwienie dla mieszkańców Pruszkowa i Nowej Wsi.

Od stycznia w Pruszkowie funkcjonują cztery linie autobusów komunikacji miejskiej. We wszystkich istnieje możliwość korzystania z Warszawskiej Karty Miejskiej. Innymi słowy, jeśli posiadasz bilet ZTM, możesz używać go do przejazdów miejskimi autobusami, bez konieczności zakupu innego biletu. Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze i jest bardzo korzystne dla pruszkowskich mieszkańców.

Doszły do nas informacje, że taka sama możliwość istnieje też w autobusie finansowanym przez gminę Nadarzyn, kursującym na trasie Pruszków PKP – Nadarzyn – Maximus – Walendów. Postanowiliśmy sprawdzić tę nowinę u źródła.

- Gmina do końca lutego jest organizatorem połączenia Nadarzyn – Pruszków oraz z Pl. Poniatowskiego do ul. Błońskiej w Nadarzynie. Za pozostałe połączenia (czyli do Walendowa i Maximusa) odpowiada w tej chwili PKS Grodzisk Mazowiecki, który organizuje je i sam określa, które bilety dodatkowo uwzględnia. Od marca Walendów oraz ul. Błońska zostaną zapewne włączone (trwają nad tym prace) do tej linii i będą również przez gminę organizowane – wyjaśnia nam sekretarz gminy Nadarzyn, Edyta Gawrońska.

- Zgodnie z zarządzeniem wójta w sprawie ulg stosowanych na linii Nadarzyn – Pruszków na tej trasie  honorowane są zakodowane i długookresowe bilety ZTM – dodaje.

Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że pasażer posiadający ważny, długookresowy bilet na WKM, może z niego korzystać w podmiejskiej komunikacji. To dotyczy także mieszkańców Pruszkowa i Nowej Wsi przez którą przejeżdża nadarzyński autobus!

Rozkład autobusu z Nadarzyna do Pruszkowa dostępny jest w naszym NIEZBĘDNIKU. Trasa wiedzie z Nadarzyna przez Strzeniówkę, Nową Wieś (przystanek przy stacji WKD), dalej przy os. Staszica i Prusa w Pruszkowie (przystanek przy Lidlu) do stacji PKP. To dobre połączenie (ze względu na trasę, niestety jeździ rzadko) dla osób chcących dostać się z Nowej Wsi lub osiedli Staszica i Prusa do pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Komunikacja w Brwinowie bez WKM

Podobny pomysł próbowaliśmy podsunąć władzom w gminie Brwinów, która finansuje trzy linie autobusowe. Tam jednak nie ma co liczyć na takie innowacje. Sekretarz Anna Kozłowska rozwiała nadzieje mówiąc, że ze względu na typowy lokalny charakter linii autobusowych (dojazd dzieci do szkół oraz mieszkańców do stacji WKD w Podkowie Leśnej i przystanku PKP w Brwinowie) nie ma obecnie żadnych możliwości objęcia ich Warszawską Kartą Miejską.

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Linie nr 4 i 5 będą połączone? Linie nr 4 i 5 będą połączone?
Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy
Awaria usunięta, ciśnienie wody przywrócone Awaria usunięta, ciśnienie wody przywrócone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.