Awaria usunięta, ciśnienie wody przywrócone

Około godz. 21.00 przywrócone zostało ciśnienie wody w pruszkowskich kranach. Wodociągowcy pracowali nad usunięciem awarii od rana.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od poniedziałkowego rana pracowali nad usunięciem awarii, do której doszło w nocy z czwartku na piątek. Wodociągowcy zwlekali z rozpoczęciem prac, aby umożliwić mieszkańcom normalne funkcjonowanie w sobotę i niedzielę. Do awarii doszło w magistrali wodociągowej, konkretnie w al. Wojska Polskiego pomiędzy ul. Bohaterów Warszawy i Topiel.

Wstępne informacje o postępie prac pojawiły się około godz. 15.00. MPWiK na swojej stronie zapowiedziało, że odkręcenie kurków z wodą może nastąpić w nocy z poniedziałku na wtorek. Najnowsze informacje były jeszcze bardziej optymistyczne.

- Usuwanie awarii idzie dobrze. Jesteśmy na dobrej drodze – powiedział nam Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK. – Nie chcemy robić nadziei mieszkańcom, ale jeśli nie będzie rozszczelnienia w innym miejscu, to przepływ wody być może włączymy jeszcze wieczorem – dodał.

Przypomnijmy, że wody nie mieli mieszkańcy osiedli Parkowe, Śródmieście, Staszica, Prusa, dzielnicy Ostoja oraz części Komorowa.

Aktualizacja godz. 21.32:

Usuwanie awarii zostało zakończone. Zgodnie z komunikatem MPWiK, około godz. 21.00 powinno być przywrócone prawidłowe ciśnienie wody.

Źródło fot.: targowek.info

[facebook_like_button]

Tagi: , , , , , , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.