Kolejne wyniki zbiórki dla WOŚP

Mamy kolejne dane dotyczące efektów niedzielnej zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Brwinowa, Nowej Wsi i Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie na cele WOŚP popłynie ponad 100 tys. zł.

Najwięcej zebrano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi – 38288 zł. Impreza zorganizowana w placówce przyciągnęła wiele osób. Oczywiście głównym punktem programu była licytacja. Poza gadżetami WOŚP można było zdobyć np. didżeridu, czyli tradycyjny instrument Aborygenów. O oprawę artystyczną zadbały dzieci i młodzież. Poza tym na gości czekały przysmaki w kawiarence.

Wyjątkowe wydarzenie zorganizowano w Brwinowie. To jedyna gmina w regionie, gdzie licytacja i koncerty odbyły się na zewnątrz. Impreza plenerowa zaowocowała sporą sumą – 36062,79 zł. W puszkach wolontariuszy znalazły się również euro, dolary, kopiejki i turecki lir. Furorę podczas licytacji zrobiła piłka Tango 12 (oficjalny produkt ostatniego turnieju Euro 2012) z podpisami zawodników Legii Warszawa. Ostatnim punktem było „światełko do nieba” (na zdjęciu).

Wiemy również, że w Pruszkowie Szkoła Podstawowa nr 2 zebrała 32142,62 zł. Tu tradycyjnie, jak co roku, odbyły się występy dzieci i młodzieży w sali gimnastycznej, a w hallu placówki były przygotowane pyszne przysmaki.

We wtorek informowaliśmy o efektach zbiórki w Komorowie. [czytaj więcej]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 21. Celem tegorocznej akcji jest ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Źródło fot.: UMiG Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.