Lutowe wydarzenia w MOK-u

Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie przygotował dwie ciekawe propozycje. W walentynkowym koncercie wystąpi zespół Cisza Jak Ta, a tydzień później odbędzie się Poranek teatralny dla dzieci.

Cisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i obliczem saksofonu. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu.

Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – „spiritus movens” życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi – Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura czy przepiękne wiersze współczesnej poetki – Wiesławy Kwinto Koczan. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe.

Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany statuetką Pegaza Kultury dla Twórców Kultury, płyta „Nasze Światy” została Poetycką Płytą Roku 2011, a płyta „Wuka” Poetycką Płytą Roku 2013.

Koncert Ciszy Jak Ta odbędzie się 15 lutego o godz. 16.00. Na kolejną niedzielę na godz. 12.00 pruszkowski MOK zaprasza dzieci na przedstawienie „Smok Wawelski” w wykonaniu Teatru Domowego Chmielna 6.

Przedstawienie edukacyjno-ekologiczne, oparte jest na prostym rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach. Dekoracja budowana na oczach widza, szybkie zwroty akcji, niekonwencjonalne lalki, gra aktorska oparta na klasycznej klaunadzie i częste interakcje zapewniają widzom świetną zabawę i dużą dawkę śmiechu.

Na poranek teatralny dla dzieci MOK prowadzi przedsprzedaż biletów. Wejściówki w cenie 5 zł można nabyć do 2 lutego. Na koncert walentynkowy wstęp jest wolny.

Obu wydarzeniom patronuje portal Regio-Media.

Inf.prasowa/Regio-Media

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Zespół folkowy wystąpi w Pruszkowie Zespół folkowy wystąpi w Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.