Znamy lokalizacje przejść przez łącznicę WKD

Otrzymaliśmy informację od WKD, gdzie dokładnie będą ulokowane przejścia dla pieszych wzdłuż łącznicy na os. Staszica. To okolica świateł i przystanku autobusowego.

Oba przejścia zostaną ulokowane tam, gdzie obecnie namalowana jest „zebra” na ul. Plantowej. Pierwsze z nich powstanie na miejscu obecnie istniejącej tymczasowej przeprawy na wysokości świateł przy Szkole Podstawowej nr 2. Drugie przejście zostanie usytuowane w okolicy przystanku autobusowego.

Obecnie trwają prace prowadzone przez Pruszkowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Mają na celu doprowadzenie chodników do planowanych przejść. Te są na etapie projektowania, za które odpowiadają władze Pruszkowa.

- Niewykluczone, że chodniki zostaną zakończone, zanim będzie gotowy szczegółowy projekt techniczny przejść – przypuszcza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Przypomnijmy, że remont łącznicy trwa od wiosny. Po modernizacji odcinka przebiegającego przez Osiedle Staszica powstał problem dotyczący przeprawy przez tor. Po ustaleniach kilku podmiotów udało się wypracować stanowisko, dzięki któremu powstaną wyżej wspomniane przejścia.

Źródło fot.: Regio-Media

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Jedna Odpowiedź

  1. Chodniki już są ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.