Os. Staszica: jest decyzja dotycząca torów!

Dwie przeprawy przez tory na os. Staszica w Pruszkowie powstaną na odcinku przebiegającym wzdłuż ul. Plantowej. To wynik porozumienia kilku podmiotów.

Remont tzw. żeberka łączącego linię kolejową Warszawa – Łódź z torami Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Komorowie spędza sen z powiek mieszkańców Osiedla Staszica w Pruszkowie od wielu miesięcy. Należący do WKD odcinek właściwie jest już zmodernizowany, ale nowo położone tory zostały osadzone niżej niż te leżące przed pracami. Powstał swego rodzaju drobny wąwóz, który sprawia wiele problemów okolicznym mieszkańcom.

Na odcinku pomiędzy ulicami Powstańców i Wojska Polskiego nie ma ani jednego przejścia dla pieszych. Wiele naturalnie utworzonych ciągów w postaci ścieżek zostało przeciętych tymże wąwozem. To duży problem dla osób starszych, którzy przecinają tę linię w drodze do przychodni czy kościoła. To również droga do szkoły podstawowej dla wielu dzieci.

Te wszystkie problemy wreszcie mają się skończyć. Jak poinformowało starostwo powiatowe, w piątek odbyło się spotkanie władz powiatowych, miejskich, Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ustalono, że na najbardziej kłopotliwym odcinku między Powstańców i Wojska Polskiego powstaną dwa bezpieczne przejścia dla pieszych. Ich projekt ma zlecić miasto Pruszków, a jego koszty pokryją oba samorządy. WKD wykona przeprawy, natomiast spółdzielnia zbuduje dojścia do nich. PSM będzie także odpowiedzialna za bieżące utrzymanie ciągów pieszych wraz z przeprawami przez tory. Starostwo powiatowe udostępni swoje tereny pod budowę koniecznych dojść do torów.

Źródło fot.: Rynek Kolejowy

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty

Jedna Odpowiedź

  1. Jest to bardzo dobra wiadomość. Może w końcu skończy się uciążliwe skakanie po wykopach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.