Postęp prac przy „żeberku” doceniony

Jak się okazuje, mieszkańcy nie tylko krytykują, ale też potrafią docenić to, co dzieje się w mieście. Jeden z czytelników postanowił pochwalić budowę przejść dla pieszych przez tor w Pruszkowie, który łączy linię WKD z linią kolejową Warszawa-Łódź.

„Dzisiaj byłem pozytywnie zaskoczony postępami panów pracujących przy budowie przejścia na żeberku. Prawie zrobili wytyczenie drogi do przejścia na wysokości przystanku (przy ul. Plantowej przy skrzyżowaniu z ul. Jasną – przyp. red.)” – napisał do nas pan Jacek.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ustaleniach do jakich doszło pomiędzy władzami Pruszkowa, starostwem powiatowym, Pruszkowską Spółdzielnią Mieszkaniową i Warszawską Koleją Dojazdową. Przedmiotem rozmów był remont toru łączącego linię WKD z linią kolejową Warszawa-Łódź. [czytaj więcej] Porozumienie zakładało, że miasto zleci projekt budowy przepraw przez tory i sfinansuje je razem ze starostwem. WKD wykona te przeprawy, a spółdzielnia połączy je z ciągami pieszymi. Po krótkim czasie widać już rezultaty porozumienia.

Największe brawa należą się Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Starostwu Powiatowemu. Władze powiatowe udostępniły teren a PSM już buduje chodniki. Wreszcie będzie po ludzku. No chyba, że projekt samych przejść okaże się „po polsku”, czego jesteśmy ciekawi. Przecież jest różnica poziomów między torami a chodnikiem. Już teraz widać, że nie będzie zjazdu np. dla wózków z dziećmi, więc: albo będą schodki, albo zostanie położona kładka przez tory. Co jednak wtedy z pociągami?! Nie martwmy się na zapas, póki mieszkańcy są zadowoleni…

Źródło fot.: Regio-Media

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.