Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?

W ostatni piątek pojawiła się szansa na postawienie w Pruszkowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z taką inicjatywą wyszedł ambasador Azerbejdżanu.

Pruszków jest jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, miastem w Polsce, które nie ma ulicy imienia Piłsudskiego, ani żadnej innej formy uhonorowania jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. To się może zmienić dzięki inicjatywie obcego państwa, konkretnie Azerbejdżanu.

W piątek 30 stycznia starosta pruszkowski Zdzisław Sipiera gościł ambasadora Azerbejdżanu w Polsce dra Hasana Aziz Hasanova. Podczas spotkania ustalono plany dalszej współpracy naszego regionu z rejonem Khazar. Ma się ona opierać na relacjach w dziedzinie gospodarki, kultury oraz edukacji. Jednym z planów jest wznowienie wymiany młodzieży.

W trakcie spotkania w Starostwie Pruszkowskim padła propozycja wzniesienia pomnika Józefa Piłsudskiego. Inicjatywa wyszła od ambasadora Hasanova. Miałby być to symbol wdzięczności narodu azerbejdżańskiego dla Marszałka. Na razie żadne konkrety nie padły. Wiadomo jedynie, że całkowity koszt zostałby pokryty przez Azerbejdżan.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Starosta Sipiera po małym tournee Starosta Sipiera po małym tournee
Zmiana starosty stała się faktem Zmiana starosty stała się faktem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.