Pruszków: dwie inwestycje zrealizowane

Budowa kanału deszczowego w ul. Wróblewskiego i budowa kanału sanitarnego w ul. Lipowej zostały zakończone – ogłosił w poniedziałek Urząd Miasta Pruszkowa na swojej stronie internetowej.

Dłuższa i bardziej kosztowna była inwestycja w okolicy ul. Lipowej. Dotyczyła ona budowy kanału sanitarnego o długości ok. 700 metrów w ul. Lipowej od skrzyżowania z ul. Wołowskiego do skrzyżowania z ul. Żwirową. Dodatkowo przebudowano istniejący już kanał sanitarny w ul. Cegielnianej i Ceramicznej o długości ok. 270 m. Całość prac trwała od września ubiegłego roku i kosztowała 859 tys. zł.

Mniej skomplikowaną, ale równie potrzebną była inwestycja na Osiedlu Staszica. W ul. Wróblewskiego zbudowano kanał deszczowy, który uchroni okolicznych mieszkańców od zalewania piwnic. Od teraz nie powinno też być w tym rejonie ogromnych kałuż. Nowa instalacja (na zdj), w skład której wchodzą dwa zbiorniki, pozwoli na zebranie ok. 140 m3 wody i odprowadzenie ich do kanału w ul. Powstańców. Koszt prac to ok. 650 tys. zł.

Źródło fot.: UM w Pruszkowie

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Linie nr 4 i 5 będą połączone? Linie nr 4 i 5 będą połączone?
Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy
Duża inwestycja MPWiK w Pruszkowie Duża inwestycja MPWiK w Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.