Duża inwestycja MPWiK w Pruszkowie

Od kilku tygodni wzdłuż ulicy Poznańskiej w Pruszkowie widoczne są prace, które polegają na kładzeniu nowych rur. To duża inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Prace dotyczą modernizacji kolektora sanitarnego o długości prawie 1,5 km. Kładzenie nowych rur wzdłuż fragmentu ul. Poznańskiej już się zakończyło.

- Trwa etap prowadzony na terenie zielonym – informuje nas Marzena Wojewódzka z Zespołu Prasowego MPWiK. – Modernizacja kolektora ma się zakończyć w drugiej połowie 2015 roku – dodaje.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie”. W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone są również prace w oczyszczalni na granicy Pruszkowa i Domaniewa.

- W ramach prowadzonej inwestycji zostaną wybudowane nowe obiekty technologiczne oczyszczania biologicznego, m.in. dwa reaktory biologiczne wraz z dwoma osadnikami wtórnymi, i przeróbki osadów ściekowych oraz wprowadzone zostaną nowoczesne metody opomiarowania, sterowania i zarządzania pracą oczyszczalni – wylicza Wojewódzka.

Termin zakończenia prac w obiekcie wyznaczono na grudzień przyszłego roku.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie
Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie
Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.