Zwycięstwo Znicza Basket na inaugurację

Dobrze zaczął się sezon dla Znicza Basket. Pruszkowscy koszykarze we własnej hali pokonali beniaminka I ligi UMKS Kielce 76:60.

Mimo, że do hali Znicz przyjechała drużyna, który ubiegły sezon spędziła w II lidze, miejscowi zawodnicy długo się męczyli i nie mogli złapać własnego rytmu gry. Do przerwy to goście prowadzili 42:36.

W trzeciej kwarcie nastąpił przełom. Przy stracie siedmiu punktów pruszkowianie zdobyli kolejnych jedenaście i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Dzięki świetnej grze w ostatniej ćwiartce, którą wygrali 21:6, wygrali całe spotkanie dosyć wyraźnie 76:60.

Najwięcej punktów w Zniczu Basket zdobył Marcin Matuszewski. „Lala” zaliczył nie tylko 18 „oczek”, ale także 7 zbiórek.

W drużynie gości najlepiej punktował Wojciech Miernik – 17 „oczek”. W zespole z gości 4 minuty zanotował Piotr Osiakowski, który w ubiegłym sezonie walczył dla Znicza Basket. Były zawodnik pruszkowskiej drużyny nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym.

Kolejnym rywalem Znicza Basket będzie AZS WSGK Polfarmex Kutno. Pruszkowianie rozegrają to spotkanie na wyjeździe w środę. W pierwszej kolejce koszykarze z Kutna przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 77:80.

Znicz Basket Pruszków – UMKS Kielce 76:60 (19:20, 17:22, 19:12, 21:6)

Znicz Basket: M. Matuszewski 18 (2), P. Szymański 16, A. Suliński 15 (5), M. Aleksandrowicz 10, Ł. Bonarek 7 (2), D. Czubek 4, T. Pisarczyk 4, K. Czosnowski 2, D. Janiak 0, S. Fijałkowski 0, R. Malitka 0
UMKS: W. Miernik 17 (2), Ł. Fąfara 16 (3), K. Kamecki 16, A. Busz 5 (1), M. Wróbel 4, H. Makuch 2, D. Tokarski 0, P. Osiakowski 0, A. Kijanowski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków