Znicz Basket rozbił Astorię

Piękne widowisko zafundowali swoim kibicom koszykarze Znicza Basket. Pruszkowianie pokonali rywali z Bydgoszczy 92:68.

Gospodarze odnieśli zwycięstwo głównie dzięki świetnej grze w pierwszej połowie. Wysoka skuteczność dała im prowadzenie do dłuższej przerwy 59:28. Po zmianie stron gra była wyrównana, ale dzięki temu Zniczowi Basket udało się dowieźć bezpieczną przewagę do końca.

Pewne zwycięstwo zaowocowało awansem pruszkowian w tabeli I ligi. Obecnie Znicz Basket plasuje się na 5. pozycji.

Następnym rywalem zespołu z Pruszkowa będzie Rosa Radom. Mecz zostanie rozegrany 8 lutego o godz. 17.00.

MKS Znicz Basket Pruszków – Astoria Bydgoszcz 92:68 (27:13, 32:15, 22:21, 11:19)
Znicz Basket: Kaczmarzyk 21, Kowalewski 14, Linowski 14, Put 11, Hybiak 8, Janiak 8, Czosnowski 6, Jaśkiewicz 4, Tokarski 4, Janik 2, Bonarek 0, Tarczyk 0
Astoria: Szyttenholm 20, Barszczyk 12, Fatz 10, Robak 8, Obarek 7, Lewandowski 4, Prostak 3, Domański 2, Krzywdziński 2, Łucka 0, Wardziński 0