Pewne zwycięstwo nad Gliwicami

Znicz Basket bez problemu pokonał drużynę GTK Fluor Gliwice 80:58. Wszystko praktycznie rozstrzygnęło się w pierwszej kwarcie.

GTK Fluor Gliwice to beniaminek w rozgrywkach I ligi, z którym jednak na wyjeździe Zniczowi Basket nie udało się wygrać. Inaczej miało być na własnym parkiecie, na którym mało któremu zespołowi przyjezdnemu udaje się wygrać.

Różnica klas była widoczna już od początku. Pierwsza kwarta ustawiła całe spotkanie. Znicz Basket wygrał ją 23:8 i przez resztę meczu kontrolował wynik.

Najbliższym rywalem będzie Astoria Bydgoszcz. Mecz znów odbędzie się w Pruszkowie w środę 4 lutego o godz. 19.00.

MKS Znicz Basket Pruszków – GTK Fluor Gliwice 80:58 (23:8, 23:17, 18:20, 16:13)
Znicz Basket: Kowalewski 20, Janiak 13, Hybiak 10, Kaczmarzyk 10, Put 10, Czosnowski 7, Linowski 6, Bonarek 2, Tokarski 2, Janik 0, Jaśkiewicz 0, Tarczyk 0
GTK: Donigiewicz 14, Szymański 13, Wróbel 10, Fraś 7, Paul 6, Kulon 3, Pabian 3, Paszek 2, Weiss 0

Źródło fot.: MZOS Pruszków