Pozytywna niespodzianka Znicza Basketu!

Zaskakujący wynik odniósł MKS Znicz Basket w sobotnim meczu I ligi. Na własnym parkiecie ograł liderującą BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:64.

Gospodarze mieli dobre wejście w mecz. Na długiej przerwie prowadzili kilkoma punktami. Po zmianie stron ostrowianom udało się odrobić niemal wszystkie straty, ale w końcowym rozrachunku lepsi okazali się zawodnicy Znicza Basket.

Podopieczni Michała Spychała wygrali piąty mecz z rzędu. O ile poprzednie zwycięstwa można było łatwo tłumaczyć – hala w Pruszkowie jest zawsze atutem Znicza Basket, a wyjazdowe mecze były wygrane z dwiema najgorszymi ekipami w lidze – o tyle mecz ze Stalą potwierdził wysoką formę pruszkowian. Sobotni rywal był liderem tabeli. Po 13. kolejce spadł o jedną pozycję, natomiast Znicz Basket awansował na czwarte miejsce!

Po przerwie świątecznej koszykarze zagrają już 3 stycznia. Znicz Basket pojedzie do Prudnika na mecz z dziewiątym Meritumkredyt Pogonią. W pierwszym meczu pruszkowianie wygrali 67:57.

MKS Znicz Basket Pruszków – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:64 (19:9, 22:23, 13:17, 24:15)
Znicz Basket: Kowalewski 19, Kaczmarzyk 17, Linowski 14, Put 12, Hybiak 9, Janiak 3, Janik 3, Czosnowski 1, Tokarski 0.
Stal: Ochońko 17, Mroczek-Truskowski 11, Andrzejewski 6, Suliński 6, Olejnik 5, Pisarczyk 5, Żurawski 5, Zębski 4, Adamczewski 3, Sirijatowicz 2, Spała 0