Dziesiąte zwycięstwo Lidera

Dziesięć meczów i dziesięć zwycięstw – to bilans Lidera Pruszków w tym sezonie. Zawodniczki Jacka Rybczyńskiego pokonały w środę rywalki z Łomianek 56:38.

W środę Liderki odniosły dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonały jedną z najgroźniejszych drużyn I rundy II ligi. SMS PZKosz Łomianki przed tym meczem rozegrały siedem spotkań i tylko jedno z nich zakończyły porażką.

Wynik z Łomianek jest niski, co pokazuje, ile było walki na parkiecie. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Dopiero po zmianie stron pruszkowianki wypracowały bezpieczniejszą przewagę. Na słowa uznania zasługują zwłaszcza Jolanta Nowocin i Katarzyna Agnieszczak, które razem zdobyły ponad połowę punktów całego zespołu.

20 grudnia w południe Liderki zagrają przed własną publicznością. W hali Gimnazjum nr 3 przy al. Wojska Polskiego 34 podejmą SKK Polonię Warszawa.

SMS PZKosz Łomianki – PTS Lider Pruszków 38:56 (15:19, 13:10, 6:13, 4:14)
SMS PZKosz: Pola Dmochewicz 9, Patrycja Wołosiuk 7, Karolina Podkańska 6, Karolina Stawińska 6, Karolina Omelan 4, Julia Niemojewska 2, Paulina Zając 2, Katarzyna Bogucza 1, Natalia Ryng 1, Natalia Gwarda 0, Weronika Nowakowska 0
Lider: Jolanta Nowocin 16, Katarzyna Agnieszczak 14, Daria Doga 9, Katarzyna Miłobędzka 8, Klaudia Babecka 3, Anna Karasek 2, Kamila Petryka 2, Maja Stachura 2, Katarzyna Dąbrowska 0