Znicz Basket kontynuuję serię zwycięstw

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł zespół MKS Znicz Basket. W sobotnim meczu I ligi w Poznaniu pruszkowianie pokonali Akademików z Politechników 100:74.

Zespół z Pruszkowa odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Od początku sezonu zawodnicy Michała Spychały dobrze radzili sobie na własnym parkiecie. Tę tendencję utrzymują. Ważne, że zaczęli wygrywać na wyjeździe. Wprawdzie z najgorszymi w lidze, ale i to cieszy.

Tym razem na rozkładzie Znicz Basket ma AZS Politechnikę Poznań. To ostatni zespół w tabeli, który w tym sezonie wygrał dwa spotkania.

Różnicy klas nie było widać na początku sobotniego meczu. Pruszkowianie przegrywali, a straty odrobili w drugiej kwarcie. Od tego momentu byli już stroną dominującą. O rozmiarze zwycięstwa zadecydowała zwłaszcza trzecia część gry, wygrana przez Znicz Basket aż 18-oma punktami.

Przed Świętami Bożego Narodzenia koszykarze rozegrają jeszcze jedną serię spotkań. Znicz Basket podejmie we własnej hali BM Slam Ostrów Wielkopolski. To drużyna, która po ostatniej kolejce wskoczyła na pozycję lidera. Mecz zostanie rozegrany 20 grudnia o godz. 18.00.

AZS Politechnika Poznań – Znicz Basket Pruszków 74:100 (22:20, 16:21, 12:30, 24:29)
Politechnika: Baszak 22, Budnikowski 18, Wielechowski 18, Krawiec 4, Rutkowski 4, Pawełczyk 2, Rzeczkowski 2, Tyborowski 2, Janowski 1, Szydłowski 1
Znicz Basket: Kowalewski 17, Czosnowski 16, Linowski 13, Tokarski 13, Kaczmarzyk 11, Put 8, Janiak 7, Janik 7, Hybiak 5, Jaśkiewicz 3, Bonarek 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Przełamanie Liderek w walce o I ligę Przełamanie Liderek w walce o I ligę
Znów porażka Liderek Znów porażka Liderek
Znicz Basket kontynuuje serię zwycięstw! Znicz Basket kontynuuje serię zwycięstw!
Pierwsza w sezonie porażka Lidera Pierwsza w sezonie porażka Lidera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.