Warsztaty dla organizacji pozarządowych

We wtorek i w następny poniedziałek odbędą się dwa spotkania w ramach warsztatów na temat budżetu obywatelskiego. Zaproszone są wszystkie organizacje pozarządowe.

Budżet obywatelski jest nazywany również partycypacyjnym. Polega na oddaniu części każdorocznego budżetu do dyspozycji mieszkańców. Najczęściej obywatele decydują o przeznaczeniu pieniędzy poprzez konsultacje społeczne lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

Właśnie te organizacje są zaproszone na szkolenie organizowane przez stowarzyszenie „Ład na Mazowszu” i Mazowiecki Odział Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu. 9 grudnia o godz. 19.00 w warszawskim klubie „Znajomi Znajomych” przy ul. Wilczej 58a odbędzie się dyskusja i warsztat. Następnie 15 grudnia o godz. 18.30 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 zorganizowane będą rozmowy tematyczne.

W naszym regionie budżet partycypacyjny najlepiej funkcjonuje w gminie Brwinów. Tam każde sołectwo otrzymuje pieniądze z budżetu całego samorządu na inwestycje lub wydarzenia wybrane przez mieszkańców. Podobny model działa w gminie Michałowice. Najwięcej w tym temacie do nadrobienia mają władze Pruszkowa.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Brwinowska rada uchwaliła budżet Brwinowska rada uchwaliła budżet
Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa
Radni utrzymali pensję Starzyńskiego Radni utrzymali pensję Starzyńskiego
Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach

Jedna Odpowiedź

  1. Czy Miasto Pruszków ma zamiar zorganizować warsztaty o budżecie obywatelskim?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.