Radni utrzymali pensję Starzyńskiego

Rada Miasta w Pruszkowie podjęła uchwałę w sprawie pensji dla prezydenta Jana Starzyńskiego. Sternik miasta wciąż będzie dostawał ponad 12 tys. zł brutto miesięcznie.

12 tys. 362 zł to maksymalna kwota, jaką może otrzymywać prezydent miasta. Tyle co miesiąc będzie zarabiał Jan Starzyński. Rada zgodziła się na to jednogłośnie.

Głównym tematem czwartkowej sesji był również przyszłoroczny budżet Pruszkowa. Rada przyjęła wersję zaproponowaną przez prezydenta. 13 głosów było za, 10 osób się wstrzymało, nikt nie był przeciw. Wiadomo więc już, że dochody miasta w 2015 roku mają wynieść 178 mln 182 tys. 400 zł. Władza planuje wydać blisko 10 mln więcej, w tym prawie 31 mln na inwestycje.

Podczas krótkiej debaty na temat budżetu pojawiło się światełko w tunelu dotyczące budżetu obywatelskiego. To część pieniędzy, których spożytkowanie jest ustalane razem z mieszkańcami. W niedawnym materiale na temat szkoleń dla organizacji pozarządowych ubolewaliśmy na tym, że Pruszków ma w tej kwestii duże zaległości. Niezależny radny Olgierd Lewan zgłosił jednak propozycję, aby budżet 2016 roku uwzględniał już pomysły mieszkańców. Rada przyjęła ten wniosek do dalszego opracowania.

Źródło fot.: Urząd Miasta Pruszkowa

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Brwinowska rada uchwaliła budżet Brwinowska rada uchwaliła budżet
Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa
Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.