Pewna wygrana pruszkowskich koszykarzy

MKS Znicz Basket w sobotę odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. We własnej hali pokonał GKS Tychy 63:48.

O wyniku zadecydowała ostatnia kwarta meczu, w której gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Wcześniej pruszkowianom było trudno. Do przerwy przegrywali 23:28. Ostatecznie wygrali 63:48.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Michała Spychały był Adam Kaczmarzyk z 16 „oczkami”. W drużynie przyjezdnych żaden koszykarz nie przekroczył 10-punktowej zdobyczy – najlepszy Tomasz Deja miał 9.

Warto podkreślić awans drużyny z Pruszkowa w tabeli I ligi. Po serii trzech zwycięstw jest już na 6. pozycji i ma tyle samo punktów co 4. Legia Warszawa i 5. Spójnia Stargard Szczeciński.

Na sobotę 13 grudnia zaplanowano kolejny mecz Znicza Basket. Pruszkowianie pojadą do Poznania na spotkanie z ostatnią w tabeli Politechniką.

MKS Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 63:48 (11:13, 12:15, 18:14, 22:6)
Znicz Basket: Kaczmarzyk 16, Linowski 16, Kowalewski 15, Put 5, Tokarski 5, Hybiak 4, Czosnowski 2, Janiak 0, Janik 0, Tarczyk 0
GKS: Deja 9, Wróbel 8, Basiński 7, Olczak 7, Hałas 6, Dziemba 4, Garbacz 3, Konsek 2, Markowicz 2