Znicz Basket wreszcie wygrał na wyjeździe

Drużyna Znicza Basket wygrała wyjazdowe spotkanie z SKK Siedlce 79:69. Była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana pruszkowian.

Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane. Prowadzenie zmieniało się kilka razy. Pierwsze minuty należały do gości. Gdy siedlczanom udało się odrobić straty, znów do głosu doszli zawodnicy Znicza Basket. Pruszkowianie wygrali pierwszą połowę 43:36.

Po zmianie stron gospodarze mozolnie odrabiali straty. Udało im się wyjść na prowadzenie po kilku minutach. Na szczęście ostatnia część gry należała już do zawodników Michała Spychały. Najbardziej widoczną postacią był wówczas Adam Kaczmarzyk. W całym meczu zdobył 19 „oczek” i poprowadził zespół z Pruszkowa do pierwszego wyjazdowego zwycięstwa.

W 11. kolejce pruszkowianie podejmą we własnej hali zawodników GKS Tychy. To będzie ważny mecz ze względu na sąsiedztwo obu drużyn w tabeli. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00.

SKK Siedlce – MKS Znicz Basket Pruszków 69:79 (17:19, 19:24, 16:14, 17:22)
SKK: Sobiło 18, Wall 12, Sulima 8, Ratajczak 8, Osiński 8, Dębski 7 (12 zb), Gawrzydek 4, Nędzi 2, Bal 2
Znicz Basket: Kaczmarzyk 19, Linowski 17 (13 zb), Tokarski 13, Janiak 13, Czosnowski 6, Put 5, Kowalewski 2, Janik 2, Hybiak 2