Rada w Pruszkowie wybrała przewodniczącego

Nie znamy jeszcze nazwiska prezydenta Pruszkowa, ale w czwartek poznaliśmy przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim Krzysztof Biskupski z Samorządowego Porozumienia Pruszkowa.

Samorządowe Porozumienie Pruszkowa to ugrupowanie obecnego prezydenta Jana Starzyńskiego. W Radzie Miasta ma 12 na 23 osoby, dzięki czemu może rządzić samodzielnie.

Podczas czwartkowej sesji inaugurującej nową kadencję, radni wybrali przewodniczącego. Został nim Krzysztof Biskupski z SPP. Za jego kandydaturą głosowało 20 osób.

Według pierwszych planów, na czwartkowej sesji mieliśmy poznać również wiceprzewodniczącego oraz skład Komisji Rewizyjnej. Te decyzje zostały odłożone na 4 grudnia, gdy radni zbiorą się na drugiej sesji.

Pozostałe gminy oraz powiat

Komisarz Wyborczy w Warszawie dla większości gmin w naszym regionie, a także dla Rady Powiatu termin pierwszej sesji wyznaczył na poniedziałek 1 grudnia.

Rada Powiatu Pruszkowskiego rozpocznie obrady o godz. 16.00 przy ul. Drzymały 30. Dokładnie w tym samym czasie obradować będą radni gminy Michałowice w Urzędzie Miejskim w Regułach. W Piastowie nowa rada rozpocznie obrady o godz. 17.30 w sali Rady Miejskiej przy al. Tysiąclecia 1.

Uroczyście zapowiada się sesja w Brwinowie. Zazwyczaj zebrania radnych odbywają się w budynku przy Stadionie Miejskim. Tym razem Rada Miasta zbierze się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11. Podczas obrad ślubowanie na kolejną kadencję złoży burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Podczas sesji inauguracyjnych radni składają ślubowanie, wybierany jest przewodniczący i wiceprzewodniczący, a także skład Komisji Skrutacyjnej i Komisji Rewizyjnej.

Źródło fot.: Samorządowe Porozumienie Pruszkowa

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa
Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Radni utrzymali pensję Starzyńskiego Radni utrzymali pensję Starzyńskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.