Zmiana władzy w powiecie?

Prawo i Sprawiedliwość pochwaliło się wynikami do Rady Powiatu Pruszkowskiego. Partia twierdzi, że wygrała wybory na tym szczeblu samorządu.

Według informacji opublikowanych na stronie pruszkowskiego PiS-u, partia ta uzyskała 10 mandatów na nową kadencję. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (7 lub 8 miejsc), trzeciej miejsce przypadło Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej (5 lub 6 miejsc), która popiera aktualnego prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego. W radzie powiatu zasiadłyby jeszcze cztery osoby z Dobra Wspólnego.

W związku z takim układem sił, pojawiło się już nawet nazwisko kandydata na starostę. Miałby nim zostać startujący z 1. miejsca w Pruszkowie na liście Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Sipiera.

Przypomnijmy, że od dwunastu lat funkcję starosty pełni Elżbieta Smolińska z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Strona PiS-u jest jedynym źródłem powyższych informacji. Wciąż nie ma oficjalnych danych z Państwowej Komisji Wyborczej. Na te być może będziemy musieli jeszcze poczekać, zwłaszcza w świetle czwartkowych wydarzeń w siedzibie PKW. Grupa osób wtargnęła do budynku w proteście przeciw fałszowaniu wyborów i opóźnieniom w liczeniu głosów. PKW przerwało pracę.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie

2 Odpowiedzi

  1. No super, PiS skopiował tego newsa żywcem z mojego bloga nie dokonując w nim żadnych zmian i nie podając źródła! Ja już swojego newsa uaktualniłem oficjalnymi danymi więc teraz treść jest nieco inna, ale np. zdanie o Sipierze zostało: http://pruszkow.blox.pl/2014/11/Wyniki-wyborow-do-Rady-Powiatu-Pruszkowskiego.html A oficjalne wyniki wyborów, na podstawie, których uaktualniłem wpis są już zamieszczone w powiatowym BIPie.

  2. gratuluję,Panu! znowu fucha na cztery lata!,coś się przy tym ukręci,!,a co z obietnicami ?.proszę o audyt! Panie Starzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.