Straż miejska przeszkoli dzieci i młodzież

Brwinowska Straż Miejska w listopadzie rozpocznie realizację profilaktycznego programu z zakresu bezpieczeństwa skierowanego do uczniów gminnych szkół. Dyrektorzy szkół wraz z pedagogami zdecydują, które bloki tematyczne będą realizowane na terenie ich placówek.

Celem programu jest zmniejszenie zasięgu i rozmiarów zachowań ryzykownych oraz promocje zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Ofertę i założenia programu omówiono podczas spotkania Komendanta Straży Miejskiej Tomasza Kowalskiego z dyrektorami i przedstawicielami placówek oświatowych. Nowa inicjatywa Straży Miejskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Zajęcia poprowadzi nowo powołany koordynator ds. profilaktyki wśród dzieci i młodzieży – Alicja Berska ze Straży Miejskiej w Brwinowie.

Wśród zaproponowanych tematów znalazły się m.in.: „Wzywanie pomocy”, „Uczę się żyć bez przemocy”, „Bezpieczni w sieci”, „Wybuchowe znaleziska” czy „W przyjaźni ze zwierzętami”. Tematy podzielono na grupy wiekowe. W ramach pomocy przygotowane zostały m.in. plansze i filmy instruktażowe. Szkolenia rozpoczną się od 18 listopada i potrwają do końca roku szkolnego. W tym semestrze programem objęci zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a w przyszłym również oddziały przedszkolne. Dla nich zostanie przygotowana nowa oferta programowa dostosowana do wieku dzieci.

Dodatkowo Straż Miejska oferuje swoją obecność na festynach i innych uroczystościach szkolnych. W nowo zakupionym namiocie organizowane będą gry i zabawy dla dzieci promujące bezpieczeństwo. W przyszłym roku w Gminie Brwinów zagości też „Florka w sieci” – interaktywny spektakl przygotowany przez Straż Miejską z Warszawy.

inf. prasowa / Regio-Media

Źródło fot.: UM w Brwinowie

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

W Pruszkowie będzie bezpieczniej? W Pruszkowie będzie bezpieczniej?
„Dzielnicowi” w Straży Miejskiej „Dzielnicowi” w Straży Miejskiej
Brwinów zorganizuje bezpłatne szkolenia Brwinów zorganizuje bezpłatne szkolenia
Mężczyzna zatrzymany za narkotyki Mężczyzna zatrzymany za narkotyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.