Wyjazdowa porażka Znicza Basket

MKS Znicz Basket Pruszków przegrał na wyjeździe z GTK Gliwice 56:65. Po czterech kolejkach zespół Michała Spychały ma dwa zwycięstwa i dwie porażki.

W sobotnim meczu w Gliwicach pruszkowianie prezentowali się dobrze jedynie przez pierwszych kilka minut. Goście wypracowali nawet wynik 8:2. Potem jednak przewagę zyskiwali zawodnicy GTK, dzięki czemu wygrali otwierającą partię. Przewaga gospodarzy utrzymała się po kolejnej, wyrównanej kwarcie.

Niestety w trzeciej części spotkania Znicz Basket zanotował aż 18 strat, co przełożyło się na powiększenie przewagi gliwiczan. Ostatnia kwarta nie wpłynęła na końcowe rozstrzygnięcie. Znicz Basket przegrał 56:65.

W 5. kolejce pruszkowianie znów zagrają na wyjeździe. Tym razem rywalem będzie Astoria Bydgoszcz. Póki co Znicz Basket nie potrafi zdobyć parkietu rywali, ale Astoria nie należy do czołówki, więc możemy mieć nadzieję na zmianę statystyk. Mecz odbędzie się 25 października.

GTK Gliwice – MKS Znicz Basket Pruszków 65:56 (24:18, 12:13, 13:9, 16:16)
GTK: Fraś 18, Paul 13, Wróbel 11, Donigewicz 9, Szymański 6, Weiss 3, Kołcz 2, Podkowiński 2, Maj 1, Paszek 0
Znicz Basket: Kaczmarzyk 13, Linowski 12, Kowalewski 9, Tokarski 9, Czosnowski 6, Janik 4, Hybiak 3, Jaśkiewicz 0, Put 0.