Rozdrobniony rozkład Kolei Mazowieckich

Aż cztery wersje będzie miał najnowszy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany wejdą w życie 12 października.

Tego dnia będzie obowiązywał nowy porządek kolejowy. Na rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej tradycyjnie musimy jeszcze poczekać, ale Koleje Mazowieckie już opublikowały zmiany – w dodatku w aż czterech odsłonach.

Pierwsza wersja rozkładu będzie obowiązywać zaledwie przez tydzień. W dniach 12 – 19 października w porannym szczycie komunikacyjnym częstotliwość kursowania pociągów w kierunku Warszawy wyniesie około godzinę. W drodze powrotnej popołudniu ma być trochę lepiej.

W kolejnej wersji, obowiązującej do 6 listopada, w stalowe nerwy będą musieli uzbroić się wracający popołudniu i wieczorem z Warszawy. Między godz. 18.58 a 21.39 z Warszawy Śródmieście nie uświadczą żadnego pociągu w kierunku Piastowa, Pruszkowa i Brwinowa. Komunikację szynową będą wspierały autobusy na liniach zastępczych.

W kolejnych tygodniach powinno być odrobinę lepiej, ale również trzeba będzie uważać na niuanse rozkładowe. Podróżni będą musieli na przykład pamiętać o półtoragodzinnej przerwie ze Śródmieścia w kierunku zachodnim lub o dwuipółgodzinnym przestoju w przeciwną stronę.

Ze szczegółami możecie zapoznać się w rozkładach zamieszczonych w naszym NIEZBĘDNIKU.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.