„Bajki” ujrzały światło dzienne

Wystawa ilustracji pt. „Bajki” została otwarta w minioną niedzielę 21 września. W ramach projekty „Mniej barier” każdy może ją zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie.

Kolejnym etapem w realizacji projektu „Mniej barier” w Brwinowie jest otworzenie wystawy ilustracji współtworzonych przez Darię Selka-Bonnę oraz Ludosława Siatkowskiego. Projekt zrodził się pod koniec 2013 roku, kiedy Daria Selka-Bonna poznała Ludosława Siatkowskiego w warsztacie terapii zajęciowej, gdzie podjęła pracę w charakterze terapeuty.

Jak mówi Daria Selka-Bonna „Projekt Bajka powstał w wyniku mojego zachwytu i emocjonalnego zaangażowania w proces terapeutyczny. Inspiracją do stworzenia obrazów była symbolika utworów Ludosława Siatkowskiego i jego osoba. Jest to opowieść o relacji międzyludzkiej i próbie zrozumienia i poznania drugiego człowieka.”

Skąd nazwa wystawy „Bajki” wyjawia autorka prac: „Ludosław opowiada bajki. W takiej formie komunikuje się, wyraża swoją osobowość, własny stosunek do świata i swoją wiedzę o nim. Szybko zorientowałam się, że widzę wyraźnie to, co o świecie mówi Ludosław, rozumiem ten przekaz i utożsamiam się z jego filozofią. Bardzo istotnym czynnikiem, krystalizującym moją wizję artystyczną jest plastyczny, sugestywny język jakim opowiedziane są bajki.”

Niezwykłą wystawę  ilustracji  można oglądać do 8 października 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury  w Brwinowie, przy ul. Wilsona 2.

Projekt „Mniej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

inf. prasowa / Regio-Media

Źródło fot.: UG w Brwinowie

[facebook_like_buton]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Film z muzyką na żywo w Brwinowie Film z muzyką na żywo w Brwinowie
Wystawa o historii września ’39 w Brwinowie Wystawa o historii września ’39 w Brwinowie
Nowe oblicze Gminnego Ośrodka Kultury Nowe oblicze Gminnego Ośrodka Kultury
Wejścia dla osób niepełnosprawnych Wejścia dla osób niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.