Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami

Krwiodawcy z Pruszkowa osiągnęli piękny wiek 40 lat istnienia. W sobotę odbyły się uroczystości związane z tym jubileuszem.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Podczas homilii proboszcz ks. Marian Mikołajczak kilkukrotnie podkreślał rolę krwiodawców w społeczeństwie. – To dar z siebie – mówił.

Zobacz zdjęcia z obchodów

W dalszej części wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala, gdzie odbyła się Akademia. Było mnóstwo zasłużonych gratulacji, życzeń i uhonorowań. Gratulacje płynęły z ust prezydenta miasta Jana Starzyńskiego, starosty powiatu pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej oraz z wielu klubów krwiodawstwa z całej Polski, które przyjechały do Pruszkowa.

Jednym z elementów obchodów 40-lecia klubu krwiodawców w Pruszkowie było zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Krew ratuje życie”. Podczas sobotniego finału wręczono nagrody za najlepsze prace. Pierwsze miejsce zajęła 11-letnia Gabrysia Nicińska, drugie o rok młodsza Ania Nowak, a trzecie również 11-letnia Zuzia Pawlina. Konkursowi patronował portal Regio-Media.

Warto podkreślić, że Powiatowo-Miejski Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP na co dzień wykonuje ciężką pracę, pełną wyrzeczeń. W ciągu roku organizowanych jest szesnaście akcji w ośmiu szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Pruszkowa i okolic. Kolejna akcja wśród służb mundurowych jest prowadzona na początku każdego maja. Krwiodawcy są również dostępni w nagłych potrzebach.

Portal Regio-Media życzy klubowi z Pruszkowa rozwoju w kolejnych latach, a jego członkom chęci, sił i wytrwałości w służbie innym.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Region uczcił Święto Niepodległości Region uczcił Święto Niepodległości
Święto Niepodległości w regionie Święto Niepodległości w regionie
Zainspiruj się rodzinnie Zainspiruj się rodzinnie
Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.