Święto pruszkowskich krwiodawców

Już 40 lat działa Powiatowo-Miejski Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Z tej okazji w najbliższą sobotę grupa będzie obchodzić swoje święto.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Pruszkowie powstał w 1974 roku. Dokładna data nie jest znana, wiadomo, że była wiosna. Losy klubu były burzliwe, nazwa zmieniała się wielokrotnie, w zależności od przynależności i sympatii. Obecna nazwa – Powiatowo-Miejski Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP funkcjonuje od 7 stycznia 2012 roku, gdy pruszkowscy krwiodawcy wyszli z szeregów Polskiego Czerwonego Krzyża i wstąpili właśnie do Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP.

Klub na co dzień współpracuje z wieloma placówkami oświatowymi w powiecie pruszkowskim. Co roku organizowane są w nich akcje zbierania krwi dla potrzebujących. Ostatnio akcja odbyła się 15 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Kościuszki w Pruszkowie. 25 osób oddało łącznie 11250 ml krwi.

Uroczystości związane z rocznicą 40-lecia klubu odbędą się w sobotę 20 września. O godz. 11.00 w kościele św. Kazimierza zostanie odprawiona msza święta, następnie poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy obchodów przejdą ulicami Pruszkowa do Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala. Tam będzie przypomnienie historii, wręczenie odznaczeń oraz część artystyczna.

Jednym z elementów świętowania będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Krew ratuje życie”. Portal Regio-Media objął konkurs patronatem medialnym.

Źródło fot.: Powiatowo-Miejski Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Region uczcił Święto Niepodległości Region uczcił Święto Niepodległości
Święto Niepodległości w regionie Święto Niepodległości w regionie
Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła
Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.