Władze Pruszkowa otworzą kolejny park

Przed mieszkańcami Pruszkowa jedna z ostatnich imprez plenerowych tego roku. Władze miasta organizują otwarcie zrewitalizowanego Parku Żwirowisko.

Można mieć wiele do zarzucenia panującym w Pruszkowie od kilkunastu lat panom, ale to trzeba im oddać – za kadencji prezydenta Jana Starzyńskiego pruszkowskie parki przeszły metamorfozę. Najpierw Park Potulickich, potem Park Mazowsze na Żbikowie, Park Kościuszki w centrum miasta, a teraz coś dla Osiedla Prusa – Park Żwirowisko.

Teren, który kiedyś straszył i skupiał osiedlową młodzież, dziś służy jako ładne miejsce rekreacyjne. Swojego parku doczekali się mieszkańcy Osiedla Prusa, którzy do każdego miejsca odpoczynku mieli dotąd daleko.

Oczywiście, jak każde otwarcie, także i to musi być huczne. Nie wiemy, czy będzie przecięcie wstęgi, ale na pewno wystąpią dzieci z pobliskiego przedszkola miejskiego. Odbędzie się Maraton Zumby, zagra zespół BBBand a na koniec zebrani będą mogli podziwiać pokaz laserowy i świetlny.

Otwarcie Parku Żwirowisko odbędzie się w niedzielę 21 września od godz. 16.00. Finał planowany jest na godz. 20.00.

Rewitalizacja terenu przy ul. Antka, który nazwano Parkiem Żwirowisko, zakończyła się w tym roku. Wykonawca utrwalił brzegi oczek wodnych, wytyczył alejki, zainstalował małą architekturę oraz fontannę. Efekty można oglądać w niedawno opublikowanej galerii. [zobacz zdjęcia]

Źródło fot.: Czytelniczka Kasia

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy
Awaria usunięta, ciśnienie wody przywrócone Awaria usunięta, ciśnienie wody przywrócone
Pruszków znów bez wody Pruszków znów bez wody
Lasery i światła na otwarcie parku Lasery i światła na otwarcie parku

3 Odpowiedzi

  1. Kto wymyślił nazwę dla tego Parku?…
    Nie mniej metamorfoza jest niesamowita, park nareszcie nie straszy a sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu :)

  2. Masz rację…nazwa parku jest okropna.
    Żwirowisko kojarzy się z czymś brzydkim, starym i zaniedbanym. Może KTOŚ pomyśli nad zmianą nazwy parku, do której mieszkańcy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić.

  3. Fajnie, że był pomysł na to miejsce. Park to dobry pomysł. Szkoda tylko, że jest tam tyle betonu, kamieni i szkła. Trochę z tym przesadzono. Współczuję mieszkańcom bloku obok parku. O ile do szumu fontanny w nocy można, jak sądzę, się jakoś przyzwyczaić to do hałasu z placu zabaw już trudniej. Szczególnie gdy trafi się mama pytlująca przez telefon próbując przekrzyczeć hałas bawiących się pociech (byłem światkiem). Miejsce zabaw dla dzieci jest dobrym pomysłem, ale można było go umieścić trochę dalej. Tym bardziej, ze wcześniej było tam miejsce zabaw dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.