Jest wizualizacja nowej szkoły

Urząd Miejski w Pruszkowie w najnowszym biuletynie pokazał wizualizację planowanej szkoły i przedszkola na Żbikowie. Obiekt jest wyczekiwany przez mieszkańców północnej części miasta.

Zgodnie z projektem architekta Radosława Guzowskiego, kompleks budynków ma być parterowy. Na terenie o powierzchni 0,86 ha przy ul. Jarzynowej znajdzie się żłobek dla 150 dzieci, przedszkole dla 100 dzieci oraz szkoła podstawowa z 350-cioma miejscami.

Budynek szkoły będzie zawierał oczywiście sale lekcyjne, ale także cztery sale świetlicowe, stołówkę z zapleczem kuchennym i wielofunkcyjną salę gimnastyczną z zapleczem sanitarno-szatniowym. Na sali zmieszczą się trzy oddzielne małe boiska. Otaczać je będą trybuny rozkładane dla 150 osób. Kolejne 150 będzie mogło oglądać zawody z galerii. W obiekcie zaplanowano także scenę stałą z zapleczem.

Scena w postaci amfiteatru stanie także na zewnątrz. Poza tym na terenie przyszkolnym powstanie boisko do gry w piłkę nożną, drugie wielofunkcyjne, a także bieżnia.

Władze miasta nie podają terminu uruchomienia wspomnianych placówek. Oby było to jak najszybciej, ponieważ potrzeby dzielnic Żbików i Bąki są coraz większe.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie
Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie
Zanieczyszczenie wody zostało zneutralizowane Zanieczyszczenie wody zostało zneutralizowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.