Koniec usuwania awarii. Ma być remont

W środę późnym wieczorem wodociągowcy usunęli awarię, do której doszło w Pruszkowie niemal 48 godzin wcześniej. MPWiK zapowiada remont pruszkowskiego odcinka magistrali.

Pęknięcie magistrali wodociągowej nastąpiło w poniedziałkowy wieczór w Pruszkowie na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki. Pierwotnie prace miały zakończyć się we wtorek o godz. 15.00, ale nastąpiły komplikacje.

Najpierw w bliskim sąsiedztwie pęknięcia doszło do kolejnej usterki. Ta została usunięta, ale w środę wodociągowcy zabezpieczali rurę, która jest w opłakanym stanie. To spowodowało znaczne wydłużenie prac.

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, woda w kranach w pełni popłynęła w środę przed godz. 23.00. Spółka zapowiada remont wadliwego odcinka magistrali.

„Skorodowany odcinek magistrali jest przewidziany w najbliższym czasie do całkowitej przebudowy, której zakończenie powinno znacząco obniżyć częstotliwość występowania obniżonego ciśnienia na terenie aglomeracji pruszkowskiej” – obiecuje w komunikacie MPWiK.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Brak wody w Granicy Brak wody w Granicy
Będzie mniej awarii wodociągowych? Będzie mniej awarii wodociągowych?
Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.