Całodobowa awaria magistrali wodociągowej

Od późnych godzin wieczornych w poniedziałek do chwili obecnej trwa awaria magistrali wodociągowej w Pruszkowie. – Mamy nadzieję, że przepływ wody zostanie przywrócony w nocy – powiedział nam rzecznik MPWiK w Warszawie, Roman Bugaj.

Do awarii doszło po godz. 22.00 w poniedziałek. Rurociąg pękł w okolicy skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki w Pruszkowie. Do rana został przywrócony minimalny przepływ wody, ale wciąż mieszkańcy napotykają mnóstwo trudności.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiadało, że awaria zostanie usunięta do godz. 15.00. W trakcie prac doszło jednak do kolejnej usterki.

- Niestety prace wciąż trwają. Mamy nadzieję, że woda w kranach popłynie normalnie w godzinach nocnych – spekuluje Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK.

W mieście ustawiono trzy beczkowozy: na skrzyżowaniu ul. Emancypantek i Lalki, skrzyżowaniu Antka i Placówki oraz Kościuszki i Drzymały.

- Do Pruszkowa jadą kolejne trzy beczkowozy. Ich dokładne lokalizacje nie są jeszcze znane, ale wkrótce opublikujemy je na naszej stronie – zapewnia Bugaj.

Utrudnienia związane z awarią magistrali wodociągowej występują w dużej części Pruszkowa, zwłaszcza na osiedlach Staszica, Prusa i Parkowe. Poza tym obniżone ciśnienie wody jest również na Ostoi, w Komorowie oraz w jednostce wojskowej w Helenówku.

Źródło fot.: targowek.info

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Brak wody w Granicy Brak wody w Granicy
Będzie mniej awarii wodociągowych? Będzie mniej awarii wodociągowych?
Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy Brak wody w Pruszkowie i Komorowie do nocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.