ZTM skróci S1 i skróci ZS1

1 lipca wchodzi w życie zmodyfikowany kolejowy rozkład jazdy. Absolutną nowością jest fakt, że pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą jeździły do i z Piastowa. Skróceniu ulegnie również autobusowa linia zastępcza ZS1.

Nowy rozkład jazdy to konsekwencja wejścia modernizacji kolejowej w następny etap. Obecnie jest zamknięty tor podmiejski w kierunku zachodnim. W pierwszej połowie lipca zamknięty zostanie tor przeciwny. Dzięki temu zostanie dokończona budowa rozjazdów przed stacją w Pruszkowie, patrząc od strony Warszawy.

Zamknięcie toru oczywiście wymusza zmianę rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. W przypadku pierwszego z tych przewoźników informacja jest dobra – zwiększy się ilość pociągów przejeżdżających przez Pruszków i Piastów. Ostatnio wiele z nich omijało te miasta. Od 1 lipca w szczycie porannym wszystkie „kaemki” w kierunku stolicy będą zatrzymywały się w Pruszkowie i Piastowie, a po południu zatrzymają się wszystkie jadące w kierunku przeciwnym.

Dużo gorzej będzie wyglądała obsługa połączeń prowadzona przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dla pociągów SKM ostatnim i pierwszym przystankiem na trasie będzie Piastów. Składy będą korzystały z toru podmiejskiego, tymczasowo wyłączonego pomiędzy Piastowem i Pruszkowem.

Kolejna zmiana dotyczy autobusów zastępczych ZS1. Trasa z Pruszkowa do Warszawy Zachodniej, która przypadła do gustu niemal wszystkim, zostanie skrócona do ronda w Piastowie.

Zobacz nowe rozkłady jazdy w naszym NIEZBĘDNIKU

Źródło fot.: Zarząd Transportu Miejskiego

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

4 Odpowiedzi

  1. To ja się pytam jak ja mam wrócić z warszawy do Pruszkowa? (nie licząc brudnych i śmierdzących KM) SKM skasowane ZS1 też, a co autobus nie może jeździć do Pruszkowa bo co? Widzę że nasz Pan Prezydent Pruszkowa nie dba już o Pruszków i ma mieszkańców nie powiem gdzie. My tak samo na wyborach będziemy Pana mieli…. No i oczywiście jeszcze się nie zgodziliście na dofinansowanie do tańszych biletów…Bo po co???????? Po co mieszkańcowi ułatwiać życie, lepiej brać kasę i nic nie robić. Jak kiedyś się mnie dziecko zapyta dlaczego tak jest w Pruszkowie to powiem że to dzięki Panu Panie Prezydencie. Żenada…Żenada…Żenada…

  2. Ze zrozumieniem jak nie to poproś kogoś po gimnazjum

  3. Czy to jest żart???

  4. A co z komunikacją zastępczą Kolei Mazowieckich??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.