Ludzie zdziwieni zmianą trasy autobusu

Od poniedziałku do środy autobusy linii ZS1 kursują zmienioną trasą. Większość zainteresowanych podróżnych dowiedziała się o tym, gdy nie dojechała do celu.

Linia ZS1 została uruchomiona w ostatni czwartek. Ma służyć jako uzupełnienie połączeń kolejowych ze względu na okrojony rozkład jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Już jednak na początku funkcjonowania linia zastępcza zanotowała falstart.

Trasa linii ZS1 rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Pruszkowie, biegnie przez Piastów, Ursus i Włochy mniej więcej wzdłuż torów, a kończy się na dworcu Warszawa Zachodnia. Tak było w pierwszych dniach i tak będzie od najbliższego czwartku. Obecnie jednak, od poniedziałku do środy, autobusy jadące w Pruszkowie ul. Powstańców zawracają na rondzie u zbiegu ul. Staszica, Gomulińskiego i Akacjowej. Wracają ul. Powstańców do Wojska Polskiego i dalej kierują się na Piastów.

Zdziwieni? Może już nie, ponieważ jest wtorkowy wieczór i zapewne wszyscy zainteresowani zdążyli zapoznać się ze zmianami na własnej skórze. Niestety przez dwa dni informacji prawie brak.

- W autobusie nie było żadnej kartki. Pojawił się jedynie komunikat głosowy o skróceniu trasy, bez żadnych szczegółów – skarży się jedna z naszych czytelniczek.

Pani Klaudia martwi się szczególnie o osoby starsze. Informacja o zmianie została bowiem zamieszczona tylko na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego. W dodatku nie była i nie jest w żaden sposób wyeksponowana.

Powodem zmian jest zamknięcie fragmentu ul. Sienkiewicza w Pruszkowie. Droga ma być przejezdna od czwartkowego rana. Wtedy autobusy linii ZS1 wrócą na zapowiadaną pierwotnie trasę.

Zobacz rozkład linii ZS1 w naszym NIEZBĘDNIKU.

Schemat prezentujący zmiany:

Schemat prezentujący normalną trasę:

Źródło schematów: ZTM

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.