Awaria pociągu Kolei Mazowieckich

Pociąg Kolei Mazowieckich uległ awarii. Mimo, że tor został udrożniony godzinę temu, wciąż występują utrudnienia.

Do awarii doszło na odcinku pomiędzy Warszawą Włochy i Pruszkowem. Pociąg Kolei Mazowieckich zepsuł się około godz. 15.40. Skład blokował jedyny czynny tor podmiejski niecałą godzinę.

- Pociąg stał do około godz. 16.30. Obecnie mogą występować opóźnienia wtórne – powiedział nam Maciej Dutkiewicz z biura prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury nie był w stanie określić rodzaju awarii. Biuro prasowe Kolei Mazowieckich milczy.

To nie pierwsza tego dnia awaria kolejowa. Przed południem zepsuły się urządzenia sterowania ruchem. Zostały naprawione po godz. 12.00. Niedługo potem znów doszło do takiej samej awarii. W obu przypadkach naprawy trwały krótko, ale pociągi kursowały z opóźnieniem.

Aktualizacja godz. 18.22

Niestety to nie koniec dzisiejszych awarii. Po godz. 18.00 Koleje Mazowieckie podały dwa komunikaty dotyczące awarii urządzeń sterowania ruchem na odcinku pomiędzy Żyrardowem i Radziwiłłowem Mazowieckim. Ponadto kilku pasażerów informuje o dużych utrudnieniach za pomocą facebookowej strony Kolejowy Pruszków.

„km do grodziska ze śródmieścia o 17.31 wpierw stał 12 minut na zachodnim a teraz znów ogłosili że postoimy przed Włochami kolejne 15 minut bo jest awaria systemu na stacji” – pisze jeden z internautów.

Aktualizacja godz. 23.01

„W związku z licznymi utrudnieniami, pociągi na linii Warszawa – Skierniewice, Warszawa – Łowicz, Warszawa – Siedlce, Warszawa – Radom, Warszawa – Dęblin mogą być opóźnione około 40 – 60 minut i utrzymają się do końca doby 27.05.2014. Opóźnienia mogą ulegać zmianie” – czytamy na oficjalnej stronie Kolei Mazowieckich.

Wygląda na to, że kolejarze w ogóle stracili kontrolę nad tym, co się dzieje. To jeden z najgorszych dni na linii lokalnej w ostatnich latach.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.