Katastrofalna w skutkach awaria na kolei

We wtorkowe południe doszło do awarii rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia. Jej skutki odczuwają wszyscy podróżujący w aglomeracji. Usuwanie usterki potrwa do późnych godzin wieczornych.

Do awarii doszło około godz. 13.00. Posłuszeństwa odmówiły rozjazdy w części podmiejskiej stacji Warszawa Zachodnia. W związku z tym dyspozytorzy ruchu mieli problemy z wykorzystaniem peronów nr 2 i 3.

Awaria spowodowała ogromne problemy na kolei. W ciągu dnia zostało odwołanych wiele pociągów. Niektóre były i są kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

W związku z zaistniałą sytuacją przewoźnicy wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Do uzgodnień doszło pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego i Kolejami Mazowieckimi – dzięki temu w pojazdach KM i SKM do końca doby można podróżować na każdym bilecie jednego z tych przewoźników.

Od godzin popołudniowych obowiązuje także wzajemne honorowanie biletów pomiędzy Kolejami Mazowieckimi i spółką PKP Intercity.

„PKP PLK S.A. deklaruje usunięcie usterki w godzinach nocnych – utrudnienia mogą potrwać do dnia 30.04.2014″ – czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.