Jest upragnione zwycięstwo Znicza Basket!

Koszykarze z Pruszkowa wygrali z Wilkami Morskimi 77:68 w meczu I ligi. To pierwsze w 2014 roku zwycięstwo Znicza Basket na własnym parkiecie.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, jednak szczecinianom udało się odrobić straty z nawiązką. W drugiej części gry było odwrotnie – najpierw przeważali goście, a następnie skuteczniej zaczęli grać podopieczni Michała Spychały. To właśnie ta kwarta oraz następna była kluczem do upragnionego zwycięstwa. W ostatniej wyrównanej ćwiartce Wilki Morskie nie były w stanie odrobić strat.

Po sobotnim meczu fakty są dwa – po pierwsze było to pierwsze zwycięstwo Znicza Basket w tym roku we własnej hali. To dobry prognostyk przed fazą o utrzymanie play-out, zwłaszcza że – i tu po drugie – koszykarze pruszkowscy zapewnili sobie w niej przewagę parkietu.

Przed I ligą koszykarską ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. 30 marca o godz. 18.00 Znicz Basket zagra w Jaworznie z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno. To drużyna, która również zagra w play-out.

Znicz Basket Pruszków – King Wilki Morskie Szczecin 77:68 (14:19, 22:14, 23:13, 18:22)

Znicz Basket: Aleksandrowicz 24, Kulikowski 19, Aleksandrowicz 16, Lewandowski 8, Put 4, Mieczkowski 3, Wojtyński 3, Czosnowski 0
Wilki Morskie: Białek 15, Flieger 15, Bojko 8, Koziorowicz 8, Majcherek 7, Pluta 7, Mróz 5, Kowalczuk 2, Nowacki 1, Balcerek 0, Trela 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków