Znicz Basket ograł trzecią siłę ligi

Koszykarze MKS Znicz Basket pokonali we własnej hali zawodników Polfarmeksu Kutno. Niedzielny rywal pruszkowian to trzecia drużyna I ligi.

Gospodarzom nie było łatwo, zwłaszcza w pierwszej połowie. Znicz Basket wyszedł jednak na prowadzenie tuż przed zmianą stron. Duża w tym zasługa Michała Aleksandrowicza, który miał wysoką skuteczność.

Podopiecznym Michała Spychały udało się dowieźć prowadzenie do końca, choć zwłaszcza w czwartej kwarcie Polfarmex miał zdecydowaną przewagę. Znicz Basket roztrwonił 28-punktową przewagę, ale zdołał wygrać 88:80.

Mecz ten nie przyniósł roszad w tabeli tych drużyn. Kutnianie wciąż są na trzecim miejscu, a zawodnicy z Pruszkowa na jedenastej pozycji.

W niedzielę 1 grudnia Znicz Basket pojedzie do Torunia, na mecz z wiceliderem tabeli Polskim Cukrem SIDEn. Początek o godz. 17.00.

MKS Znicz Basket Pruszków – Polfarmex Kutno 88:80 (18:15, 29:14, 22:15, 19:36)

Znicz Basket: Wojtyński 21, Czosnowski 15, Aleksandrowicz 14, Mieczkowski 14, Linowski 12, Put 9, Kulikowski 2, Janik 1
Polfarmex: Jakóbczyk 15, Garbacz 13, Pabian 13, Kulon 11, Bartosz 10, Dłuski 8, Mazur 3, Rduch 5, Glabas 2, Sikora 0

Źródło fot.: Polfarmex Kutno