Znicz Basket w strefie spadkowej

Zespół MKS Znicz Basket przeżywa coraz poważniejszy kryzys. Po trzeciej porażce z rzędu, tym razem z Astorią Bydgoszcz, pruszkowianie trafili do strefy spadkowej.

Znicz Basket w niedzielę podejmował Astorię Bydgoszcz – zespół, który przed ósmą serią gier zajmował miejsce tuż za pruszkowianami. Niestety goście rozgromili miejscowych 85:59. Było to ich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni Michała Spychały zagrali fatalnie w pierwszej połowie. Na przerwę schodzili przegrywając 24:46. Niestety po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło. Astoria zapracowała na wynik 53:24. Dopiero wtedy punktować zaczęli gospodarze, jednak i tak zbyt mało. W ostatniej części gry znów dominowali goście, przez co wygrali 85:59.

W kolejną niedzielę o godz. 17.00 Znicz Pruszków podejmie Polfarmex Kutno. To czołowa drużyna I ligi w tym sezonie.

MKS Znicz Basket Pruszków – Astoria Bydgoszcz 59:85 (10:20, 14:26, 21:19, 14:20)

Znicz Basket: Linowski 18, Czosnowski 15, Aleksandrowicz 5, Lewandowski 2, Kulikowski 0- Wojtyński 8, Janik 7, Mieczkowski 2, Wierzchowski 2, Tarczyk 0, Fijałkowski 0
Astoria: Kowalewski 22, Szyttenholm 16, Bierwagen 11, Robak 10, Lewandowski 10- Małgorzaciak 8, Milczyński 4, Laydych 2, Barszczyk 2, Obarek 0

Źródło fot.: MKS Znicz Basket Pruszków