Święto Niepodległości z tragedią w tle

W każdej gminie regionu w poniedziałek odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Wszędzie było radośnie i kolorowo, ale w Brwinowie obchody zostały przerwane ze względu na śmierć jednego z uczestników.

Do tragedii doszło w trakcie uroczystości w Brwinowie. Jedna z osób zasłabła. Natychmiast została podjęta reanimacja, ale nie przyniosła ona skutku. Mężczyzna zmarł.

Z powodu dramatycznego zdarzenia odwołano ostatnią część obchodów. Władze gminy zrezygnowały ze śpiewania pieśni patriotycznych. Wcześniej odprawiono mszę świętą w kościele św. Floriana, odczytano przemówienia i złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Największe uroczystości odbyły się w Pruszkowie. Wzięły w niej udział władze powiatu oraz miasta. Po mszy świętej w kościele św. Kazimierza, zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Żbikowie. Później obchody przybrały kulturalny wydźwięk. W Pałacyku Sokoła wystąpili znani artyści z Michałem Bajorem na czele.

W Piastowie kwiaty złożono pod pomnikiem ku czci ofiar hitleryzmu. Wcześniej odprawiono mszę świętą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. W Opaczy z kolei po mszy świętej zorganizowano piknik w plenerze.

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?
Region uczcił Święto Niepodległości Region uczcił Święto Niepodległości
Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.