Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości

Święto Niepodległości w Brwinowie organizuje Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec Pruszków. Harcerze przygotuję m.in. strzelnicę ASG.

Obchody 11 listopada w gminie Brwinów rozpoczną się mszą świętą w kościele św. Floriana przy Rynku o godz. 10.00. Po niej zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na piknik harcerski. Hufiec Pruszków zorganizuje pocztę polową, czy punkt sanitarny, w którym będzie można nauczyć się pierwszej pomocy. Pojawi się również możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru.

Jedną z największych atrakcji może okazać się jednak strzelnica ASG. ASG to repliki broni najczęściej w skali 1:1. Tym, którym zależy na najlepszym odwzorowaniu rzeczywistości skłaniają się ku tej formie zabawy względem paintballu.

Obchody Święta Niepodległości odbędą się również w Piastowie. Tam msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy al. Krakowskiej 17. Po niej pod pomnikiem w Parku Miejskim odbędzie się Apel Pamięci i złożenie kwiatów.

Piastów przygotowuje również część kulturalną. O godz. 17.00 odbędzie się koncert w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej 24. Najpierw zostanie wyemitowany film Wioletty Mamcarz „Kalendarium wydarzeń”, następnie w koncercie jazzowym i muzyki soul wystąpi „Sobocińska Quartet”. Zwieńczeniem będą pieśni patriotyczne.

Kilka dni temu pisaliśmy o obchodach 11 listopada w Pruszkowie i Michałowicach. [czytaj więcej]

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.