Zgubioną rzecz znajdziesz w starostwie

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie prowadzi Biuro Rzeczy Znalezionych. Mało kto o tym pamięta, a to tam można znaleźć coś, co się zgubiło.

Najczęściej w Biurze Rzeczy Znalezionych lądują przeróżne dokumenty, a także portfele, klucze i telefony komórkowe. Zdarzyły się również parasol i tablica rejestracyjna.

- Najdziwniejsza rzecz, która została przyniesiona, to wózek dziecięcy – przyznają pracownicy Starostwa Powiatowego.

Przedmioty są przynoszone do biura bezpośrednio przez mieszkańców lub od policji. Często bowiem rzeczy niczyje trafiają właśnie na komendę. W ubiegłym roku w Biurze Rzeczy Znalezionych znalazło się 36 przedmiotów. W tym jest trzynaście.

- Rok się jeszcze nie skończył, a w listopadzie, czy grudniu, gdy jest okres świąteczny, przybywa najwięcej rzeczy – zaznaczają pracownicy.

Celem biura jest oczywiście odnalezienie właścicieli. Problemu nie ma z dokumentami, które przeważnie są odsyłane. Z innymi przedmiotami jest trudniej. Maksymalnie po trzech latach poszukiwań, rzeczy trafiają do Urzędu Skarbowego.

Biuro Rzeczy Znalezionych jest prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie i mieści się w jego siedzibie przy ul. Drzymały 30. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. (22) 738 14 18.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Starosta Sipiera po małym tournee Starosta Sipiera po małym tournee

Jedna Odpowiedź

  1. Zgubilem portfel z dokumentami na nazwisko Matysek, jesli ktos znajdzie prosze o kontakt tel. 511 353 363 z gory dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.