Znicz Basket obronił swój parkiet

Znicz Basket wygrał w Pruszkowie z AZS Politechnika Big-Plus Poznań 76:64. Podopieczni Michała Spychały są w tym sezonie niepokonani na własnym parkiecie.

Większość spotkania dominowali gospodarze, choć na początku nie było im łatwo. Poznaniacy przyjechali bardzo zdeterminowani. Dużo krwi napsuł ich środkowy Adam Metelski. Odczuł to najbardziej Marcin Matuszewski, który w bezpośrednim kontakcie doznał kontuzji w 8. minucie spotkania.

Początkowo prowadzili Akademicy, ale pruszkowianie przejęli inicjatywę jeszcze w pierwszej kwarcie. W kolejnych fragmentach gry jedynie powiększali różnicę punktową, aż do 18-tu w trzeciej części spotkania. Ostatecznie Zniczowi Basket udało się wygrać 76:64.

Sobotnie spotkanie potwierdziło, że mecze u siebie podopieczni Michała Spychały będą wygrywać. Do tej pory na wyjeździe doznali samych porażek, ale u siebie są niepokonani. Na kolejne spotkanie pruszkowianie jadą do Łańcuta. Mamy nadzieję na wyjazdowe przełamanie. Mecz odbędzie się w sobotę 2 listopada.

MKS Znicz Basket Pruszków – AZS Politechnika Big-Plus Poznań 76:64 (20:16, 14:11, 24:19, 18:22)

Znicz Basket: Aleksandrowicz 18, Linowski 16, Lewandowski 12, Wojtyński 12, Mieczkowski 10, Kulikowski 3, Czosnowski 2, Matuszewski 2, Janik 1
AZS Politechnika: Baszak 14, Hybiak 11, Stankiewicz 11, Metelski 10, Rostalski 8, Filarowski 5, Ulchurski 4, Wiciak 1, Pawełczyk 0, Szydłowski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków