ZTM proponuje zmiany nazw stacji kolejowych

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował, aby niektóre nazwy stacji na linii z Pruszkowa do Warszawy zostały zmienione. Chodzi o Warszawę Ochota i Warszawę Śródmieście.

Tę zaskakującą informację podał „tvnwarszawa.pl”. Zarząd Transportu Miejskiego chciałby, aby stacja Warszawa Ochota zmieniła się na Warszawa Plac Zawiszy, a Warszawa Śródmieście na Warszawa Centralna Podmiejska i Warszawa Centralna WKD.

Według cytowanej przez portal Magdaleny Potockiej z biura prasowego ZTM, celem jest zintegrowanie nazewnictwa z układem komunikacyjnym w stolicy. – Chodzi o ujednolicenie nazw poszczególnych przystanków w danym węźle komunikacyjnym – tłumaczy.

Propozycje zostały już zaopiniowane przez miejskie biuro drogownictwa oraz komisję nazewnictwa Rady Miasta Warszawa. Oba podmioty są przeciwne tym zmianom. Według urzędników wprowadziłyby tylko chaos, ponieważ mieszkańcy są przyzwyczajeni do dotychczasowych nazw stacji.

Mimo wszystko, ostateczna decyzja będzie należała do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest zarządcą stacji. Nie jest jeszcze znana opinia kolejarzy na ten temat.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.