Fragment trasy S2 otwarty!

Z ponad rocznym opóźnieniem drogowcy otworzyli fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Kierowcy póki co mogą podróżować pomiędzy węzłem Konotopa i Al. Krakowską.

Otwarcie odcinka trasy S2, zwanej potocznie Południową Obwodnicą Warszawy, nastąpiło we wtorek późnym wieczorem. Do dyspozycji kierowców został oddany odcinek o długości 7 km. Są na nim dostępne po dwa pasy ruchu w każdą stroną. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości – przeważnie do 70 km/h, a miejscami do 50 km/h.

Otwarty fragment trasy S2 łączy węzeł Konotopa z Al. Krakowską. Na węźle Konotopa kierowcy mogą wjechać na autostradę A2 w kierunku Pruszkowa lub na trasę ekspresową S8 w kierunku Bemowa. Z drugiej strony niestety POW kończy się  skrzyżowaniem z Al. Krakowską, na którym ruch reguluje sygnalizacja świetlna. Kolejnym utrudnieniem jest brak możliwości wcześniejszych zjazdów. Węzły z Alejami Jerozolimskimi i trasą Salomea-Wolica wciąż są w budowie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że jeszcze w wakacje trasa S2 zostanie wydłużona do lotniska Chopina. We wrześniu natomiast rządowa agenda planuje udostępnić kierowcom już całą Południową Obwodnicę Warszawy do ul. Puławskiej.

Według pierwotnych planów trasa miała być dostępna przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 roku.

Źródło fot.: GDDKiA

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Będzie remont na węźle Konotopa Będzie remont na węźle Konotopa
Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?
Gdzie nie będzie prądu? Gdzie nie będzie prądu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.