Będzie remont na węźle Konotopa

Kierowców czekają utrudnienia na węźle Konotopa. GDDKiA planuje remont na jednej z łącznic.

Prace obejmą odcinek o długości ok. 100 m na łącznicy pomiędzy trasą S2 a trasą S8 w kierunku Bemowa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zostaną wykonane.

Powodem remontu jest niewłaściwy kąt nachylenia jezdni. Mimo skrętu w prawo, samochód odbija w lewo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem, a ten jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Liczne skargi kierowców skłoniły jednak agendę do zwrócenia uwagi na problem.

- Po licznych postulatach mieszkańców i po przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdzono możliwość poprawy bezpieczeństwa ruchu na wspomnianej łącznicy. Z uwagi na powyższe oraz fakt, że łącznica wciąż jest na gwarancji, rozważana jest modyfikacja jej profilu, tak by zmiana przechyłki następowała wcześniej – informuje portal tvnwarszawa.pl Agnieszka Stefańska, rzecznik prasowy GDDKiA.

Jedną z rozważanych opcji jest ponowne ułożenie wierzchnich warstw asfaltu. Ma to pozwolić na wcześniejsze rozpoczęcie przechylenia jezdni na łuki niż obecnie.

Źródło fot.: GDDKiA

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Nowe tablice elektroniczne na POW Nowe tablice elektroniczne na POW
Ćwiczenia służb ratunkowych z widownią Ćwiczenia służb ratunkowych z widownią
Odcinek Salomea-Opacz przed Świętami? Odcinek Salomea-Opacz przed Świętami?
Kolejna ekspresówka w ciągu tygodnia? Kolejna ekspresówka w ciągu tygodnia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.