Jest wniosek o odwołanie marszałka Struzika

Grupa mazowieckich radnych z Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyła wniosek do premiera Donalda Tuska o wprowadzenie komisarza, który zastąpiłby marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Powodem jest fatalna sytuacja finansowa samorządu.

Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego ma coraz niższe notowania. Składa się na to wiele sytuacji z zamknięciem lotniska w Modlinie na czele. Budżet Mazowsza jest w coraz gorszej kondycji.

Wobec złej sytuacji grupa radnych sejmiku mazowieckiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwróciła się do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o zastąpienie marszałka Struzika komisarzem. Powołują się przy tym na zapis w ustawie o samorządzie wojewódzkim: „w razie nierokującego szybkiej poprawy i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych”.

Kolejnym krokiem jest ewentualne skierowanie pisma przez premiera do wojewody. Dopiero urząd wojewódzki zbada sprawę. Jeżeli uzna, że coś jest na rzeczy, to wskaże to, co jest do naprawy. To będzie ostatnia deska ratunku do Struzika. W przypadku braku reakcji, wojewoda będzie mógł wnioskować do premiera o odwołanie marszałka.

Źródło fot.: Samorząd Województwa Mazowieckiego

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach
Warsztaty dla organizacji pozarządowych Warsztaty dla organizacji pozarządowych
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.